Menu Zamknij

Model Flirt 3 z malowaniem Kolei Mazowieckich

Tak to się zaczęło…

Od dłuższego czasu chciałem stworzyć jakiś model pociągu. Przez długi okres czasu nie miałem pojęcia, jaki model pociągu wybrać. Szukałem modelu najpierw na zagranicznych kolejach, ale uświadomiłem sobie, że mieszkam w Warszawie i wypadało by dać coś „swojskiego”. Podczas podróży do jednej z warszawskich dzielnic jechałem pociągiem Flirt 3 Kolei Mazowieckich. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że jako warszawiak powinienem pójść w lokalność i wybrałem sobie na warsztat pociąg którym jechałem. Jak powiedziałem, tak też zrobiłem.

Budujemy i dzwonimy, formalności dopełnimy.

W trakcie swoich prac zaczynałem powoli robić zdjęcia, które potem wrzucałem na swój prywatny instagram oznaczając profil Kolei Mazowieckich. Następnego dnia napisałem maila do Kolei Mazowieckich z prośbą o możliwość wykonania sesji fotograficznej obok pierwowzoru. Jeszcze tego samego dnia otrzymałem pozytywną odpowiedź. W tym oto momencie zaczynały się dyskusje z Kolejami Mazowieckimi, na temat „gdzie i kiedy” mają się odbyć zdjęcia. Po kilku dniach mailowej dyskusji oraz telefonicznych rozmów został ustalony termin na 6 października 2021 roku w sekcji napraw taboru Warszawa Olszynka Grochowska. Po wszystkich ustalonych terminach oraz miejscu wykonywanych zdjęć zaczynałem dokańczać prace nad wspomnianym modelem. Prace nie były łatwe, a to z powodu planu lekcji, gdzie kończyłem mniej więcej o godzinie 18.00.

 

 

Zdjęcia, tabor, kamizelka, model chowam do pudełka.

Po tygodniu pracy model finalnie został ukończony i spakowany do zdjęć. I tak oto nastał kolejny dzień, dzień sesji zdjęciowej w sekcji napraw taboru Warszawa Olszynka Grochowska. O godzinie 10.15 spotkałem się wraz z panią Darią na Dworcu Wschodnim (od strony Ul. Lubelskiej), skąd podjechaliśmy na sesje zdjęciową. Po wyjęciu modelu oraz rollup’a wawlugu zacząłem sesję. Sama sesja trwała około godziny, gdzie przez większość czasu  zdjęcia były robione wewnątrz pojazdu. Po zakończonej sesji fotograficznej miałem trochę czasu na dyskusję m. in. o dalszych projektach, które będę wykonywał wraz z Kolejami Mazowieckimi. Po zakończeniu sesji dostałem drobny upominek w postaci puzzli, plakatu oraz magnesu. Całą sesję oraz przygotowania do niej wspominam bardzo pozytywnie. Cieszę się że udało się wykonać tak wspaniały model pociągu kolei Mazowieckich oraz rewelacyjne zdjęcia na sekcji taboru Warszawa Olszynka Grochowska.

 

Budowałem, budowałem i na tabor zajechałem.

 

Chciałem podziękować dyrekcji Kolei Mazowieckich za możliwość realizacji zdjęć w sekcji taboru Warszawa Olszynka Grochowska oraz Pani Darii za koordynację, życzliwość, cierpliwość oraz poświęcony czas.

Pozdrawiam: Jakub Maciejec

 

 

NIEKTÓRE FRAGMENTY: MUZYKA, ZDJĘCIA, KLIPY WIDEO UŻYTE W FILMIE ZOSTAŁY WYKORZYSTANE NA PODSTAWIE PRAWA CYTATU (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych)

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *